ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Rady pro začátek podnikání v oblasti sportovišť a fitness center

Plánujete si založit vlastní fitness centrum nebo jiné sportoviště? Začátek podnikání není nijak jednoduchý. Pokud chcete vyniknout, je třeba mít nápady na podnikání, vymyslet výhodné nabídky, zajímavá cvičení či jiná lákadla, která se budou lidem líbit.

SportCentral_podnikani_fitness

Po vymyšlení unikátního nápadu, je třeba projít si tou horší částí, tedy samotným zahájením vašeho podnikání. Sportoviště může založit fyzická, ale i právnická osoba. Na začátku podnikání je však třeba, zvolit si tu správnou právní formu. Mezi nejčastější obchodní právní formy patří akciová společnost a společnost s ručením omezeným. Dále je možné podnikat na základě živnostenského oprávnění, případně si zvolit právní formu zapsaného spolku, či jinou právní formu v neziskovém sektoru. V některých případech je vyžadován i příslušný certifikát z odborné činnosti, maturitní vysvědčení nebo doklad o absolutoriu.

SportCentral_podnikani_fitness_3

Tipy pro podnikání


Kromě právní formy, je třeba za všechny zaměstnance odvádět zdravotní a sociální pojištění. Dále by měl provozovatel vědět, jaké všechny požadavky musí sportoviště splňovat. Pokud se rozhodnete založit fitness centrum jako živnost, postačí ohlášení vašeho sportoviště na Živnostenský úřad a splnit všechny podmínky, které se k zaregistrování sportoviště vážou. Živnost si lze zřídit jako volnou či vázanou, dle vaší obsahové náplně.  Mezi nejčastější volné živnosti, vztahující se k založení fitness center a sportovišť, patří: provozování tělovýchovných či sportovních zařízení a organizování sportovních činností. Dále lze podnikat v oblasti velkoobchodu a maloobchodu, což je většinou spojeno s prodejem výživových doplňků, sportovního a fitness nářadí atd.

SportCentral_podnikani_fitness_2

Zajímavou oblastí je i poradenská činnost v oblasti fitness. Jde například o možnost vypracovat online kondiční a výživový plán pro své návštěvníky. Sportovní centrum může nabízet i pronájem sportovních pomůcek, raket na squash nebo třeba obuvi na bowling. Při pořádání seminářů, by si sportoviště mělo nechat registrovat i Mimoškolní výchovu a vzdělávání.

V případě založení sportoviště, jako živnosti vázané, se vyžaduje kromě splnění všeobecných podmínek i splnění zvláštních podmínek. Mezi ně může patřit vzdělání odborné nebo vysokoškolské. V rámci některých oborů pak stačí doložit osvědčení o rekvalifikaci. Živnost vázaná je spojena zejména s organizací sportovních událostí, provozování solárií a masérských služeb.

Hledám kamarády na volejbal.
Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]