ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Plzeňský Barcamp - a proč?

Poslední březnovou sobotu jsme strávili na konferenci. A ne jen tak na ledajaké. Byli jsme na Plzeňském Barcampu.


Protože se nám nápad uspořádat v Plzni takové setkání líbí a moc nás baví skvělý tým, který za tím stojí, rozhodli jsme se, že také přiložíme ruku k dílu a pomůžeme s organizací. V sobotu ráno náš tým oblékl černá barcamp trička a vyrazili jsme do Vědeckotechnického parku Plzeň, kde se celá akce konala. Pomohli jsme všude tam, kde bylo potřeba. Vítali jsme návštěvníky na registraci, radili jsme jim s orientací v areálu a nakoukli jsme také do kuchyně, kde vznikaly (i pod našima rukama) ty nejlepší barcamp bagety. Byly zdarma a rychle se po nich zaprášilo. Stihli jsme i několik přednášek a pár workshopů. Nezapomněli jsme ani fotit, sebe i lidi kolem. Díky tomu se s vámi můžeme na následujících fotkách podělit (alespoň trochu to jde) o atmosféru, která na Plzeňském Barcampu panovala.


Barcamp PlzeňCo je to vlastně ten Barcamp?


Barcamp je mezinárodní síť konferencí, které jsou otevřeny každému. Dokonce i samotné organizace se může chopit téměř kdokoliv. Stačí jen dodržet dvě podmínky: vystoupit na něm může každý a vstup je zdarma. Ve skutečnosti se ani nejedná o konferenci v pravém smyslu slova. Kdokoliv, kdo má, co říct, může přihlásit svoji přednášku do hlavního programu. A záleží jen na ostatních návštěvnících, zda ho v hlasování, které samotné akci předchází, a ze kterého vzejde konečný program, podpoří.Vysoká koncentrace inspirace a zajímavých lidí


Společným jmenovatelem všech 36 přednášek a workshopů byly nové trendy ve světě internetu, marketingu, vývoje nových technologií, designu a podnikání. Hlavní myšlenkou každého barcampu je sdílet zkušenosti, učit se od druhých, potkat zajímavé lidi a navazovat nové kontakty. Můžete zde s lidmi napříč obory diskutovat o tématech, která vás zajímají, nebo získat mnoho různých pohledů a názorů na problém, který třeba zrovna řešíte. Barcamp je také perfektní místo, kde se můžete ptát, kde byste se měli ptát, a kde se ptát dokonce musíte! O nutnosti klást otázky mluvil během své přednášky i jeden z organizátorů akce, Jiří (Kolda) Kolařík. Jeho přednáška „Ptejte se! a nejen proč“ měla u publika velký úspěch. Celé Koldovo povídání se točilo kolem toho, že jsme se úplně zapomněli ptát. Bojíme se, abychom zbytečně neobtěžovali lidi kolem, či abychom se nezesměšnili a nedali tak najevo svoji hloupost. A někdy jsme jednoduše líní se zeptat. Přičemž pokládání otázek je jedním ze základních nástrojů komunikace. A co vám Kolda vzkazuje? Nebojte se ptát. Ale neptejte se jen „Proč?“. Buďte aktivní a ptejte se chytře. Ptejte se „Kde začít? Jak? A kdy?“. Správně zvolený dotaz vám totiž může ušetřit hodně práce, nebo vás dokonce posunout někam dál, a to nejen profesně.Ohlasy na Plzeňský Barcamp


Na Barcampu mě mile překvapila přátelská atmosféra, o kterou se organizátoři postarali. V doprovodném programu mezi přednáškami se mi líbila přehlídka dronů a připravený foto koutek, kde si účastníci mohli vytvořit vtipné fotografie na památku.  (Terka)

Jak pravil Kolda při zahájení - na Barcampu není důležité shlédnout všechny prezentace, ale stihnout se taky pobavit s ostatními. A tak se už těším, až se objeví záznamy z přednášek na webu. (Roman)

Na Barcampu mě nejvíc bavila atmosféra a její vývoj: pracovní – zeleninová krájecí – chaos – ovocná krájecí – chaos – bagetová a zákusková (mega chaos) – roznášecí a vítací – bagetová (no jo, znovu) – zahajovací – tykací – bagetová – přednášková (konečně) – vzdělávací – happy – objímací – fotografovací – šmejdivá – vínová a čokoládová – dronová – srandovní – děkovací a rozlučovací. (Domi)

Barcamp naplnil mé očekávání. Sešlo se mnoho lidí různých generací s jasným cílem - dozvědět něco nového a podělit se s ostatními o své zkušenosti a zážitky. Zpestřením pro mě byla ukázka dronů. (Tom)

Překvapila mě souhra a vstřícnost kolektivu organizátorů. Nebyl cítit stres, ale právě naopak velmi příjemná atmosféra. Bavily mě přednášky na různá témata, a také to, že přednášeli lidé, jako jsme my. Přednášeli lidově a zároveň poučně. (Verča)

Na Barcampu se mi nejvíce líbila příjemná atmosféra, kterou tam vytvořili organizátoři a přednášející. Velkou výhodou byl výběr z různorodých přednášek a workshopů tak, aby si každý mohl najít to své a něco se dozvědět či vyzkoušet si nové věci.  Určitě pak jídlo, ochutnávka čokolády a vína! (Peťa)

Podruhé a opět na jedničku


Letošní druhý ročník se nesl v duchu výborné organizace a pohodové atmosféry. Celý sobotní den jsme si všichni užili. Byl to den plný inspirace, zábavy a milých setkání. Už teď se na další Barcamp v Plzni moc těšíme. Dorazte příště také! A hlavně se nezapomeňte ptát! Díky Koldovi už víte, proč.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]