ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Golden Body – luxusní fitness a wellness se skvělými službami a příjemnou atmosférou

Fitness a wellness Golden Body patří k nejluxusnějším sportovištím v západních Čechách. V Plzni funguje již nějakou dobu, teď jsou tady ale noví provozovatelé. Proběhly zde změny a plánují se velké věci. Pokud hledáte skvělou atmosféru, perfektní služby a působivé a příjemné prostředí, pak je toto sportoviště ideální volba. My vám dnes přinášíme rozhovor s head managerkou, paní Barborou Peprnou.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor

Golden Body je součástí luxusního hotelu Golden Fish, považujete to za výhodu?


Ano, došlo ke spojení fitness a wellness Golden Body s hotelem Golden Fish. Dříve to bylo rozdělené, byly to dvě oddělené společnosti, ale teď je to jedna fungující firma. Hotel Golden Fish je nejlepší hotel v Plzni. Jsou zde skvělé služby, česká a zahraniční klientela, ubytovávají se zde např. extraligové týmy. Od prvního července došlo ke spojení a patříme teď k tomuto top hotelu. Toto spojení byl i jeden z důvodů, proč jsme do toho šli a převzali Golden Body. Již během prvního měsíce se nám to ukázalo jako velice správné rozhodnutí.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_2

Co všechno Golden Body nabízí?


Co se týká sportovního vyžití, tak nabízíme veškerá skupinová cvičení. Teď přes prázdniny jsou cvičení ale trochu v útlumu. K převzetí došlo také na začátku prázdnin, tak toho využíváme ke změně celé koncepce těchto cvičení. Veškeré novinky pak budeme spouštět od prvního září. Hodně se toho bude měnit, máme připravená i nějaká překvapení pro lidi. Budou zde zcela nové věci, nová cvičení. Naše instruktorky teď vše promýšlí a chceme pak nabízet něco trochu odlišného. Lidé se určitě mají na co těšit. Co vám můžu prozradit už teď, že se chceme více zaměřit na jógu, protože ta je v Plzni hodně oblíbená. Pak vám ještě můžu prozradit, že chystáme spolupráci s kadeřníkem Michalem Zapomělem, který strašně rád cvičí se švihadlem. Připravujeme s ním skupinovou lekci zaměřenou na toto cvičení.

To zní moc zajímavě! Michal Zapoměl je v Plzni velmi oblíbená osobnost, takže především dámská klientela bude mít určitě velkou radost.


Přesně tak, hodiny s ním budou taková společenská sportovní událost. Z toho máme velkou radost. Pak jsme ještě navázali spolupráci s dalšími instruktory, kteří jsou v Plzni poměrně známí. To ale zatím prozrazovat nebudu. Co ale určitě bude pokračovat, to jsou GTS Gravity stroje. Jsme totiž jediní, kdo je v Plzni má. To je momentálně nejvíce obsazované cvičení. Jsou to stroje, na kterých pro cvičení využíváte váhu vlastního těla. Je to velmi zajímavé cvičení, které má velké možnosti využití.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_3SportCentral_Golden_Body_rozhovor_5

Která skupinová cvičení jsou v současnosti nejvíce oblíbená?


Nejoblíbenější skupinové cvičení je již zmíněné GTS Gravity. Hodina je kombinovaná ještě s H.E.A.T. nebo Pilates či cvičením na břicho a je celkem pro pět lidí. Je to moc zajímavé cvičení a lidé ho mají rádi. Dále je pak moc oblíbená jóga. Máme samozřejmě i samostatné fitness. Není to žádný obří sál. Soustředíme se především na kvalitu servisu a individuální přístup. Důležité je také to, že jsme součástí sportovního areálu Slavia, se kterými máme úzké vazby, takže u nás lze provozovat i takové aktivity.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_6SportCentral_Golden_Body_rozhovor_7

A jaké druhy jógy se u vás teď cvičí?


Je to klasická jóga a power jóga. Dále bychom pak do budoucna chtěli přidat hot jogu či Bikram yogu. To jsou ale velmi specifická cvičení, která vyžadují specifický přístup, takže ještě všechno vychytáváme. Chceme vytvořit propracované kvalitní cvičení s odborníkem, který lidem poskytne individuální přístup. Zaměřit se na jógu byl můj cíl už od začátku. Moc se mi to líbí a z osobní zkušenosti vím, že to lidem dokáže pomoci. Tatínek, vášnivý tenista, který má dost opotřebované klouby, začal před nějakou dobou jógu cvičit a moc mu to pomáhá. Takže to mě také inspirovalo.

Máte ještě nějaké doplňkové služby?


Momentálně máme naše skvělé wellness. Dá se to nazvat i jako lázně a jsou nejhezčí v Plzni. Máme zde tři sauny, krásný whirlpool, je to moc krásně a komfortně zařízené. Pak máme odděleně hydromasážní vany a studio péče o nohy. Máme také kosmetické studio s aplikací umělých řas Diamond Lashes - Lucie Cachová, která je moc šikovná, jedna z nejlepších v Evropě. Pak máme ještě podtlakové lymfodrenážní přístroje Body-Space. Dále pak plánujeme další služby, hubnoucí procedury a sestavování individuálních programů klientkám a mnoho dalšího. Všechny novinky jsou teď v jednání a vše připravujeme na září.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_8

 

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_9SportCentral_Golden_Body_rozhovor_10Čím je Golden Body výjimečné a pro koho je vhodné?


Golden Body je naprosto výjimečné polohou. Dále pak samo o sobě je to prostě něco trochu jiného a jedinečný je i hotel Golden Fish s jeho prostory, kterých jsme součástí. Také spojení se sportovním areálem Slavia, který je jeden z největších a nejlepších tenisových areálů v republice. Koná se zde spoustu akcí, světové turnaje atd. No, a pak Borský park, prostě lokalita je skvělá a výjimečná. Golden Body je velmi výjimečné interiérem, který je moc hezký. Výjimeční jsou i naši klienti, kteří jsou úžasní. Máme zde velmi přátelskou atmosféru a jsme specifičtí individuálním přístupem ke všem klientům. Lpíme na skvělých službách dotažených do detailů. To vše tady funguje. Chceme, aby se lidé cítili prostě dobře. Naši klienti se znají a přátelí se mezi sebou, schází se tady, rádi se zde potkávají. My známe jejich jména, komunikujeme s nimi, snažíme se vytvářet příjemnou atmosféru, která se na ně přenáší. Myslím si, že to tady dříve nebylo a nám se to podařilo vytvořit již během prvního měsíce.

Myslíte tedy, že se tímto odlišujete od konkurence?


Ano, myslím, že se tím opravdu odlišujeme. Snažíme se znát jména klientů, snažíme se chápat jejich starosti a problémy, ptáme se jich, komunikujeme s nimi, zajímáme se o ně jako o lidi. Není to nic umělého, lidé jsou u nás spokojení a rádi se vracejí. Poskytujeme také propracovaný servis, komfort, vždycky jim rádi nabídneme něco navíc a oni nám to vracejí.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_11

V Plzni je poměrně hodně fitness zařízení, nebojíte se konkurence?


Ne, my se nebojíme konkurence. Máme svojí specifickou klientelu, kterou si zde udržujeme, přichází noví lidé, máme klienty z hotelu a ze sportovního areálu. Jsme tady taková rodina, takže my se nebojíme konkurence. Nemáme důvod. Za službami které děláme, si stojíme, takže nemáme důvod se bát.

Řekla byste, že je v dnešní době těžké se prosadit a propagovat?


Myslím si, že vůbec. Naopak, v dnešní době internetu je to jednoduché. Můžete snadno udělat nějakou cílenou akci na internetu. Každý zná slevové portály, každý zná vyhledávače. Když vytvoříte nějakou takovou akci, tak během týdne o vás ví tisíce lidí. Doba je teď v tomhle ideální.

Jakými způsoby se propagujete a co podle vás funguje?


Co funguje? Tak to, jak přistupujeme ke klientům, o tom jsem vám už povídala. Jinak je to asi v koncepci dané firmy, asi bych to neprozrazovala, co funguje. Každý, ať si hledá klientelu podle svého a zkusí si, co funguje a co ne. Každopádně je to na šikovnosti každého podnikatele (smích). Nejlepší reklama je ale samozřejmě, když vás někdo doporučí.

Co obnáší provoz a co všechno děláte?


Máme tady poměrně veliký provoz. Máme dvě patra, středně velké fitness, skupinová cvičení atd. Máme tady recepční, které se prostřídávají, ale tak, aby je klienti znali a při každé návštěvě neviděli novou tvář. Já osobně pak dělám úplně všechno. Musím znát provoz do detailů. Takže mě tady můžete potkat s hadrem v ruce uklízet, funguji na recepci i jako záskok, když je potřeba, a také, abych byla v kontaktu s klienty. Pro mě je kontakt s klienty nejdůležitější. Mluvím s nimi, to je pro mě důležité, kromě všech managerských prací a vedení celkově. Stále se tak snažím poznávat provoz a vychytávat mouchy. Každý den přijdu na něco nového, a to v dobrém i špatném smyslu. Jakákoli pozitivní zpětná vazba a chvála nás pak strašně těší. Každopádně dobrý šéf musí svůj provoz a práci zaměstnanců do detailů znát a to tak, že je může kdykoli být schopen nahradit. To vše je pro mě důležité, protože na základě toho můžu věci zlepšovat.

Takže teď je Golden Body takové vaše dítě.


Ano, teď je to úplně moje dítě...naplno (smích). Určitě, když tímhle přístupem někde odhalíte třeba plýtvání a něco ušetříte, tak pak zase můžete zlepšovat služby, dát něco navíc klientovi.

SportCentral_Golden_Body_rozhovor_12

A jaká je tedy vaše klientela?


Klientela je tady různorodá. Vůbec nechceme, abychom působili tak, že se lidé budu bát přijít, protože je to pro ně třeba moc velký luxus. To nechceme. Prostor je stavěný a přizpůsobený pro lidi a my chceme, aby sem přišli všichni lidé, alespoň se podívat a vyzkoušet. Jinak jsme převzali nějakou klientelu, která tady už byla a chodí nám samozřejmě noví lidé, často na doporučení nebo z hotelu, ale máme i svoje reklamní zdroje. Rozhodně nechceme, aby se někdo bál přijít. Samozřejmě máme nastavené určité ceny za služby, naše služby tomu odpovídají a my si za nimi stojíme. Každý může přijít a vyzkoušet si to.

Jak jsou na tom lidé se cvičením v Plzni? Co byste řekla?


Myslím, že docela dobře. Plzeň je specifické město, je to hodně kulturní město, lidé jsou tady otevření sportu. Když budu mluvit za sportovní areál Slavia, tak i tam se těšíme veliké návštěvnosti a stále se to zlepšuje. Každým rokem přichází ke sportu víc a víc lidí. Co je ale takový problém, je přivádění malých dětí ke sportu. V tom vidím obecně v dnešní době velký problém. Nejsou na to peníze, rodiče všechno musí platit sami, nejsou žádné dotace. Lidé jsou na tom, myslím, ale celkově dobře, chtějí cvičit, chtějí se o sebe starat.

Řekla byste tedy, že v jiném městě by to bylo jinak?


Bylo by to jinak, určitě...

A v jakém smyslu?


No, každé město je specifické, má svou kupní sílu. Celkově z umístění v Plzni mám skvělý pocit. Jsme prostě sportovní město, máme svoje mistry..., máme to kousek ke hranicím a odtud je také naše klientela. Není třeba přát si lepšího města v republice.

A co vy sama, sportujete?


(smích) No momentálně moc nemám čas, jak už jsem říkala. Mám tady svoje Golden Body dítě. Každopádně dříve jsem hodně sportovala, hrála jsem tenis. Od malička jsem u sportu, sport je celý můj život, pocházím ze sportovní rodiny a přátele mám vrcholové sportovce, takže sport je pro mě všechno. Momentálně ale sama sebe zanedbávám. Až bude časem prostor, tak začnu také využívat služby, které tady máme. Takže můj čas přijde (smích). Jako první bych si pak chtěla zahrát tenis s tatínkem, to mu slibuji už dlouho.

A zkoušíte si třeba stroje, které tady máte?


To jo, to zkouším. Co do funkčnosti, to mám všechno vyzkoušené.

Chodí k vám teď hodně lidí si fitko vyzkoušet, okouknout?


Určitě. Lidé zjistili, že je tady něco nově, že proběhly změny. Spoustu lidí Golden Body neznalo, tak si nás přišli prohlédnout. Hodně lidí už fitness navštěvovalo. Ti, co přijdou na zkoušku, tak u nás většinou i zůstávají.

Bavily jsme se o tom, že provozujete i krásné wellness. Jak se tato služba líbí lidem?


Teď wellness využívají především hoteloví hosté. Měli jsme i akci s poukázkami, aby se o tom lidé více dozvěděli. Zatím máme samé velmi pozitivní reakce, moc se to líbí.

A kam Golden Body směřuje do budoucna?


No já bych se osobně chtěla trošku zapojit do skupinových cvičení. Nemyslím předcvičovat, ale spíše se tak trochu implementovat. Zkoušeli bychom se cvičitelkami nové věci, nová cvičení. Také bych jim dělala zpětnou vazbu, abychom mohli dále vylepšovat. Mám už nějaké nápady. Celkově pak chceme, aby lidé byli spokojení. Konkrétní cíl, kam bychom směřovali, nemám. Chceme zachovat stávající služby, přidat nové a všechno vylepšovat. Máme teď v plánu jednu velkou věc a už je to v jednání. Čekáme, jestli to vyjde a jestli ano, tak to bude opravdu něco skvělého. To vám teď ale zatím nemohu říct.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]