TRENÉŘI

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit
Plzeň - sportovní přehled

Z Mistrovství ČR si plzeňští atleti přivezli medaile i limity na mistrovství světa

REDAKCE

Na Mistrovství České republiky mužů a žen v Táboře zaznamenal AK Škoda Plzeň jako klub výsledkově nejúspěšnější šampionát za poslední dekádu.

Vynikající individuální výkony podtrhl medailový double obou štafet na 4x400 m. Ze stříbrné medaile se radovalo kvarteto Meczlová-Sumegová-Suráková-Petržilková. Jen několik minut po tomto úspěchu se na start 4x400 m postavila mužská sestava Hes-Maruštík-Beran-Kubeš a vybojovala bronzové medaile. Konečné čtvrté místo v individuálním startu na 400 m překážek patří Tereze Jonášové, která zároveň výkonem 59,12 s splnila ostrý A-limit na Mistrovství světa juniorek. Stejného umístění dosáhla výškařka Denisa Majerová za výkon 176 cm.

Na pátém místě doběhla na trati 100 m překážek Anna Zekuciová. Rovněž na pátém místě skončila oštěpařka Kateřina Klailová, která poprvé v kariéře přehodila padesátimetrovou hranici. Šestá doběhla ve finále na 400 m Tereza Petržilková a další šesté místo patří kladivářce Kačce Skypalové, která zde výkonem 59,14 m splnila limit na Mistrovství světa juniorek, přestože je věkem ještě dorostenka. Ani další umístění nám nechybí a sedmá ve finále na 100 m překážek skončila Denisa Benešová. Osmé místo obsadila Veronika Matulková v trojskoku. Pro deváté místo na 3000 m si doběhla dorostenka Denisa Šantínová a v dálkařském sektoru doskákala Anna Zekuciová. Elitní top výsledkovou desítku na MČR uzavírá Václav Beran na 800 m.

I další členové výpravy zaslouží velký respekt a uznání, byť třeba nedosáhli na elitní umístění. Všem patří velké díky a Atletický klub Škoda Plzeň současně děkuje všem svým  partnerům za podporu, bez které by prý tak skvělých výsledků nikdy nedosáhli.