Plzeň - sportovní přehled

Škodovácký atleti mezi nejlepšími atlety plzeňského kraje za rok 2015

REDAKCE

V pátek 22.1 se konalo v prostorách plzeňské radnice slavnostní vyhlášení nejlepších atletů plzeňského kraje za rok 2015.

Slavnostní ceremoniál, kterého se účastnil i ředitel českého atletického svazu Tomáš Janků, byl krásnou tečkou za úspěšnou sezónou všech zúčastněných. Z atletického klubu Škoda Plzeň zde byli oceněni v kategorii žactva Anna Suráková, Barbara Píchalová a Michal Forejt, kteří skončili dokonce na prvních třech místech. Ten největší úsměv z vítězství v této anketě nakonec měl talentovaný vrhač Michal Forejt. V kategorii dorostenek neměla prakticky konkurenci taktéž vrhačka Kateřina Skypalová, která měla doslova snovou a raketovou loňskou sezónu. Na druhém místě za ní skončila další úspěšná reprezentantka Tereza Jonášová díky mistrovskému titulu na čtvrtce nebo účasti na Olympic Hopes. V kategorii Juniorů patří třetí místo naší výškařce Denise Majerové, která konečně prolomila její bramborové republikové prokletí ziskem cenného kovu ze všech nejcennějších.

V nejprestižnější kategorii dospělých patří vítězství Jiřímu Kubešovi za skvělé halové vystoupení na 200 m i další zisk medailí, jak na domácím šampionátu v Plzni, tak na MČR do 22 let. Třetí místo pro sebe získala matadorka atletických stadionů Lenka Valešová (dříve Ledvinová), která ví, i jaké je to se účastnit olympijských her.

A na závěr celého vyhlašovacího večera byla udělena cena pro klub AK ŠKODA Plzeň za nejlepší atletickou akci roku, kterou se stalo MČR mužů a žen na dráze. Cenu přebral předseda klubu Ing. Miloslav Plašil. Rok 2015 se tedy pro atletický klub stal historicky jedním z nejúspěšnějších po všech stránkách a velké díky za to vzkazují všem fanouškům, členům klubu, sponzorům, rodičům a dalším mnoha lidem, bez kterých by takto úspěšná sezóna královny sportu v Plzni nebyla.