Find out who trains your friends
Hire trainer
Pilsen - sports overview

První republikové medaile pro atlety AK ŠKODA Plzeň v roce 2018

Halová sezóna začala a hned je co slavit. Tradičně halovou sezónu otevřelo akademické mistrovství ČR. Atletika je krásná v tom, že lze skloubit vysokoškolské studium s vrcholovou přípravou a atleti tak mají v kondici nejen tělo, ale i mysl.

Skvěle do sezóny vstoupil Martin Hes, který získal titul na 400m a dal tak vzpomenout na svoji skvělou mládežnickou kariéru ve které nyní pokračuje. Další zlatý úspěch předvedla štafeta žen na 4x200m, která suverénně vyhrála. Opírala se nejen o výkony dvou českých reprezentantek Petržilkové a Jonášové, ale i o sprintérské umění Denisy Benešové a Kristýny Přástkové.

Stříbro si vybojovala na 60m př. další skvělá závodnice Anna Zekuciová. Ve stejném duchu si vedla i Tereza Petržilková, která si doběhla pro stříbro na trati 400m. A aby byla medailová sbírka kompletní, tak bronzovou radost měla v cíli Tereza Hrochová na trati 1500m.

Nechyběl ani medailový úspěch mužské štafety na 4x200m ve složení Maruštík, Krůta, Bohmann, Hes, která se mohla radovat taktéž z bronzové medaile. Gratulujeme akademikům a členům klubu AK Škoda Plzeň a přejeme jim mnoho zdaru jak na sportovištích, tak ve zkouškovém období.

Text: p. Černý, AK Škoda Plzeň