Find out who trains your friends
Hire trainer
Pilsen - sports overview

Primátor ocenil mistra světa v judu Zdeňka Vlčka pečetí města

Plzeňana a obhájce titulu mistr světa v judu Zdeňka Vlčka přijali zástupci radnice, za jeho skvělý sportovní výkon mu poděkovali primátor města Martin Zrzavecký, radní Michal Dvořák a Helena Matoušová. U příležitosti získání zlaté medaile v kategorii +100 kilogramů a vynikající reprezentaci města Plzně předal primátor Zdeňku Vlčkovi historickou pečeť města Plzně. „Patří vám obrovská gratulace za vaše úspěchy,“ ocenil primátor.

„Jsme velmi rádi, když nás město přijme, má to velký vliv na naši základnu, počet členů nám tak stále narůstá,“ přiznal Zdeněk Vlček, který na plzeňskou radnici přišel v doprovodu Jiřího Beneše z Judoclubu Plzeň, jenž mimo jiné zajišťuje organizaci při závodech.

Zlatou medaili obhájil Zdeněk Vlček v americkém Miami na mistroství světa veteránů v listopadu loňského roku. Šampionátu se zúčastnilo 999 závodníků z 63 zemí světa. V prvním kole si Zdeněk Vlček poradil před časovým limitem s brazilským závodníkem, ve druhém kole zvítězil nad Irem. Ve finále čekal plzeňského rodáka Srb Stansic, kterého porazil až po uplynutí běžného časového limitu v takzvaném golden score, kde vítězí zápasník s prvním bodovým ziskem. „Za nejdramatičtější finálový zápas jsem získal tuto speciální sošku, kterou jsem vám jako jediným přinesl ukázat,“ řekl Zdeněk Vlček. „Musím přiznat, že se mi kolegové často smějí, protože umím jeden chvat a pak soupeře zalehnout. Ale je to pravda,“ dodal s úsměvem.

Během setkání se hovořilo také o náboru dětí do sportovních klubů a tělovýchovných jednot. „Například po loňském konání Olympijského parku Plzeň se do atletického klubu přihlásilo 600 nových dětí. To je úžasné číslo,“ sdělil radní pro podporu podnikání a sportu Michal Dvořák.

Judisté získali s otevřením nové haly Sportovního gymnázia Plzeň velmi dobré zázemí pro tréninky, v areálu se nachází upravená tělocvična speciálně pro judo. „Byl to pro nás skok o několik tříd, ten prostor je jak z jiného světa,“ přiznal Zdeněk Vlček.

Celkově si česká výprava přivezla ze šampionátu v Miami deváté místo. Výsledky dokazují, že se veteráni na závody velice dobře připravili. Kromě úspěchu Zdeňka Vlčka získali titul mistr světa Peter Babjak do 90 kilogramů a Lenka Königová do 78 kilogramů. Češi skončili na několika dalších druhých, třetích a pátých místech.

Text: Eva Kriegerová