MAGAZIN TV Über uns
Sign out

Plzeňské sprinty 2017 byly ve znamení rekordů

REDAKTION

Tradiční a největší plavecké závody pořádané Plaveckým klubem Slavia VŠ Plzeň  Plzeňské sprinty se uskutečnily v Městském bazénu na Slovanech ve dnech 20. – 22. října. Závod proběhl současně i jako ARENA CUP Český pohár v plavání.

Přihlásilo se celkem 717 účastníků z 11 států a 94 klubů, což například znamenalo vzhledem k systému rozplaveb více než  400 startů. Bylo opět využito, vzhledem k tomu, že se jedná o závody v krátkém bazénu, technických podmínek plzeňského bazénu, který na šířku měří přesně 25 metrů.

Závody, i přes tak velké množství závodníků, se vyznačovaly skvělou a bezchybnou organizací. Závody moderovali Boris Neuvirt a Ondřej Kočovský, dekorování vítězů na stupních vítězů  zajišťoval hlavně neúnavný a obětavý ředitel Bazénu Slovany a předseda Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň Ing. Tomáš Kotora, někdy i za pomoci hostů, např. předsedy Českého svazu plaveckých sportů Petra Ryšky, olympionika a vynikajícího triatlonisty Přemysla Švarce a dalších.

VYBRANÉ VÝSLEDKY Plzeňských sprintů 2017

České rekordy:

FRANTA Tomáš ( ročník 1998) SlCho  50 m znak muži  00:23,89 rekord ČR i Plzeňských sprintů

ELHENICKÁ Martina (1993)  LoTr 1500 m volný způsob ženy 16:08,08 rekord ČR i Plzeňských

FRANTA Tomáš (1998)  SlCho  100 znak muži 00:51,42 rekord ČR i Plzeňských sprintů

Rekordy závodů Plzeňské sprinty:

FRANTA Tomáš (1998) SlCho  200 m znak muži 01:54,64 rekord Plzeňských sprintů

ZEVINA Daryna (1994) UKR  200 m znak ženy 02:02,61 rekord Plzeňských sprintů

ŠEFL  Jan (1990) SlPl 100 m motýlek 00:52,17, rekord Plzeňských sprintů

KLOBUČNIK Tomáš DUBB (1990) 200 m prsa muži 2:08,99 , rekord Plzeňských sprintů

Výborné výsledky dosáhli i domácí závodníci  Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň. Nejvíce vítězství posbíral  Jan Šefl, který zvítězil v závodech na 50 a 100 m motýlek, v polohovém závodě na 100 m a ještě byl členem úspěšných štafet, a to ve štafetě mužů na 4×50 m volný způsob, která skončila třetí ve složení  Šefl,  Bishof, Polcar a Šimáček a dále ve vítězné štafetě  4x polohový závod 4×50 m mix ve složení Štemberová, Bishof, Šefl a Vondrová.

Úspěšné byly i štafety žen PK Slavia VŠ Plzeň. V pátek to byla vítězná štafeta na 4×50 m volný způsob ve složení Tondrová,Trinerová, Huclová a Štemberová a v sobotu to byla, rovněž vítězná, štafeta na 4×50 m polohový závod ve složení Zekuciová, Žůrková, Štemberová a Tondrová.

Nelze opomenout další individuální úspěchy plavců PK Slavia VŠ Plzeň, a to skvělé druhé místo Ondřeje Gemova na 200 m motýlek, třetí místo Izabely Zekuciové v polohovém závodě žen na 400 m a dále druhé místo na 50 m volný způsob a čtvrté místo v polohovém závodě na 400 m žen Kristýny Štemberové

ABSOLUTNÍ VÍTĚZOVĚ ZÁVODŮ PLZEŇSKÉ SPRINTY 2017

muži

1.       MICKA Jan,  USK Praha, reprezentant, olympionik a sedminásobný rekordman  ČR

2.       FRANTA Tomáš,  Slavia Chomutov, rovněž reprezentant ČR a držitel českých rekordů, kterému se v Plzni opravdu dařilo.

3.       KLOBUČNÍK Tomáš, Dukla Báňská Bystrica, také se zapsal do rekordní listiny

ženy

1.       ZEVINA Daryna (1994), Ukrajina, mistrně světa na 200 m znak z roku 2012, finalistka OH a držitelka dalších skvělých umístění na MS a ME

2.       –   3. místo se stejným počtem bodů obsadily  ERHONICKÁ Martina (1993) TJ Loko Trutnov a velká naděje českého plavání SEEMANOVÁ Barbora (2000 !) SK Motorlet Praha