Odhlásit
Plzeň - sportovní přehled

Kvalifikační turnaj dětských domovů ovládli domácí, druhé byly Kašperské Hory

REDAKCE

Ve středu se v tréninkovém areálu Viktorie Plzeň v Luční ulici konal kvalifikační turnaj O pohár české fotbalové reprezentace pro děti z dětských domovů. Na prvním místě se umístil dětský domov Plzeň, druhou pozici obsadily Kašperské Hory a na třetím místě skončil Staňkov. Finále se hraje 14. května opět na Viktorce.

V Luční ulici se turnaje zúčastnilo celkem sedm týmů. Kromě trojice zmíněných se v akci představily ještě Mariánské Lázně, Horní Slavkov a Cheb (společný jeden tým), Žichovec a Tachov. Týmy utvořily dvě skupiny, z nichž vždy dva nejlepší postoupily do semifinále. I přes deštivé a chladné počasí turnaj proběhl bez potíží a k vidění byla řada výborných výkonů. „Jsme velmi rádi, že tuto akci můžeme pravidelně podporovat. Je skvělé vidět, s jakým zaujetím a zájmem se děti bavily fotbalem,“ uvedl Petr Žitek, předseda Viktoria Plzeň – fotbal, z.s.

Letos se jedná již o 14. ročník turnaje Dětský domov cup, který je pořádán pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Celkem se ho zúčastní 40 týmů z dětských domovů po celé České republice a finále se uskuteční znovu v Plzni 14. Května 2017.

VÝSLEDKY:
Skupinu A ovládl v tréninkovém areálu Viktorky Staňkov, na druhém místě skončily Mariánské Lázně. Ve skupině B kralovala Plzeň a druhé byly Kašperské Hory. Finálový souboj vyhrál domácí tým 7:0. Z jeho řad vzešel i nejlepší střelec turnaje – Marek Žiga, který skóroval celkem dvanáctkrát.