MAGAZIN TV Über uns
Sign out

Historický úspěch plzeňské atletiky

REDAKTION

O historický zápis a úspěch klubu AK ŠKODA Plzeň se postarala na halovém republikovém šampionátu sprinterka Tereza Petržilková. Petržilková ve finále na 400m doběhla na třetím místě a vynikajícím výkonem 53,77 sec splnila nominační kritérium českého atletického svazu pro start na 4x400m na halovém mistrovství světa, které se bude konat za 14 dní v anglickém Birminghamu.

Její výkon znamená neskutečné zlepšení svého halového osobního rekordu, za tento rok o dvě vteřiny, a samozřejmě i přepsání svého krajského rekordu. Obrovský úspěch, na který náš klub čekal už hodně a hodně dlouho a potvrzuje jen strmý výsledkový vzestup za poslední roky.

Další parádní výsledek předvedlo klubové kvarteto žen na 4x200m ve složení Hettlerová, Reissová, Píchalová, Petržilková, které doběhly v čase 1:38,44 min, a to znamená stříbrný medailový úspěch na tomto šampionátu a hlavně třetí nejrychlejší klubovou štafetu v historii ČR vůbec. Což je samozřejmě i nový krajský rekord.

Hořkou příchuť měl ovšem doběh štafety mužů na 4x200m, kteří doběhli na bronzové pozici, ovšem o zisk medaile je nakonec připravila dodatečná diskvalifikace. Dvě medaile mezi prsty doslova propadly Jiřímu Kubešovi. Ve finále na 200m doběhl na 4. místě a na trati 60m př. ho od medaile dělily pouhopouhé dvě setiny.

Klub má radost i z dvou pátých míst Denisy Majerové a Anny Křížkové v sektoru výšky a dálky. Jak už to tak bývá, ve sportu někdy jste nahoře a někdy dole. Výsledkově trochu smolné mistrovství pro klub AK Škoda Plzeň doslova jako mávnutím kouzelného proutku zachránil historický počin Terezy Petržilkové a skvělý výkon celého kvarteta žen na 4x200m.